Poradnik

Poradnik w internecie

Linkowanie

Napisane 21.12.2020 przez Aneta

Tagi:

Jak korzystać z sygnałów linków, aby poprawić rankingi w wyszukiwarkach


W erze cyfrowej strona internetowa firmy jest cennym zasobem. Zanim jednak klienci będą mogli robić zakupy w firmie online, muszą ją najpierw znaleźć. SEO poświęcają swoją karierę, aby to osiągnąć i oto, co mogą Ci powiedzieć: podczas gdy w przypadku nowoczesnych wyszukiwarek istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, linki nadal dominują.


SEMRush wymienia różne sygnały linków jako 4 z 8 najważniejszych czynników rankingowych w wynikach wyszukiwania. Tymczasem badanie przeprowadzone przez Backlinko wykazało, że przeciętny numer 1 w wyszukiwarce Google ma 3,8 razy więcej linków przychodzących i 3,2 razy więcej domen odsyłających niż miejsca 2–10. Według MOZ, linki są przypisywane 28% czynników rankingowych Google podczas przeprowadzania lokalnych bezpłatnych wyników wyszukiwania. To więcej niż jakikolwiek inny indywidualny czynnik.


Wiele witryn nie ma żadnych linków

Pomimo znaczenia sygnałów linków dla widoczności strony internetowej, nie każdy biznes z nich korzysta. 94% wszystkich treści internetowych nie ma jednego zewnętrznego linku zwrotnego. Te strony są jak wyspy; odizolowane od reszty sieci. Twoja firma musi podjąć działania, aby upewnić się, że nie jest częścią tego archipelagu. Klienci rzadko chcą przemierzać wirtualne oceany, aby znaleźć to, czego potrzebują. Jeśli okaże się, że tak jest w przypadku własnej witryny internetowej, nie martw się: nadal masz czas, aby zbudować podboje na główny kontynent.


Jakość ponad ilość

Podczas tworzenia połączeń zewnętrznych postępuj ostrożnie. Zwiększenie liczby sygnałów łącza jest ważne, ale nigdy nie należy pozostawiać jakości na uboczu. Nie każdy sygnał łącza jest dobry. Google nakłada kary na witryny, które używają stron przejściowych, których celem jest przekierowanie użytkowników na inną stronę niż kliknięci, cienkich podmiotów stowarzyszonych, które używają treści z innej witryny bez dodawania wartości, tak zwane „nienaturalne linki”, takie jak reklamy tekstowe, które nie są oznaczone jako sponsorowane lub inne nieuczciwe sztuczki mające na celu podniesienie pozycji witryny bez zwiększania jej jakości lub trafności dla użytkownika.


Google nie chce, aby spam miał pozytywny wpływ na rankingi, a praca ze spamem może obniżyć reputację dobrej witryny. Połączenie Twojej strony z wieloma słabymi linkami umieszcza ją w „złym sąsiedztwie” wirtualnego świata. Jeśli zakładasz sklep w trudnej części miasta, nie zdziw się, gdy potencjalni klienci boją się wejść.


Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają - i robią to dobrze


Zamiast uciekać się do oszustwa, lepiej jednocześnie zwiększyć jakość i liczbę sygnałów łącza. Nie wszystkie te sposoby muszą obejmować umieszczanie większej liczby linków w witrynie; niektóre z nich odnoszą się również do zawartości Twojej witryny. Na przykład wiek domeny działa na korzyść witryny; pokazuje, że witryna przetrwała próbę czasu. Treści zawierające odpowiedzi na pytania są cenne; posty omawiające „co” lub „dlaczego” otrzymują o 26% więcej linków niż filmy i instrukcje. Długie treści są zwykle udostępniane częściej niż krótkie artykuły.


Jeśli chodzi o metody doskonalenia związane bardziej bezpośrednio z linkami, istnieje kilka różnych. Im większe prawdopodobieństwo, że link zostanie kliknięty przez użytkownika, tym większą ma wartość, więc znajdź najlepsze linki w treści treści zamiast w stopce. Zastanów się, jakich słów użyliby ludzie, szukając Twojej witryny: witryny o wysokiej randze wymagają czterokrotnie większej liczby domen odsyłających w przypadku popularnych słów kluczowych, niż w przypadku mniej popularnych. Linki podążające zawsze mają wyższą pozycję niż linki Nofollow, ponieważ poprzednie potwierdzają autorytet strony, do której prowadzą linki.


To tylko kilka miejsc, w których można zacząć. Ostatecznie najważniejsze jest utrzymanie wysokiej jakości serwisu i udostępnianie zewnętrznych linków zwrotnych do serwisów o równej lub lepszej jakości. Dopóki Twoja strona i zewnętrzne linki zwrotne, które przyciąga, mają dobrą wiedzę, autorytet i zaufanie (EAT) , będziesz w stanie piąć się w rankingach wyszukiwania Google.

http://www.directoryam.info
http://hydrominum-info.pl
http://s-rdn.org.pl/
http://pcfighters.pl/
http://bckam.pl/
http://abkam.pl/

Linkowanie

Jak korzystać z sygnałów linków, aby poprawić rankingi w wyszukiwarkachW erze cyfrowej strona internetowa firmy jest cennym zasobem. Zanim jednak klienci będą mogli robić zakupy w firmie online, muszą ją najpierw znaleźć. SEO poświęcają swoją karierę, aby to osiągnąć i oto, co mogą Ci powiedzieć: podczas gd

Czytaj więcej...

Losowy

Linkowanie

Jak korzystać z sygnałów linków, aby poprawić rankingi w wyszukiwarkachW erze cyfrowej strona internetowa firmy jest cennym zasobem. Zanim jednak klienci będą mogli robić zakupy w firmie online, muszą ją najpierw znaleźć. SEO poświęcają swoją karierę, aby to osiągnąć i oto, co mogą Ci powiedzieć: podczas gd

Czytaj więcej...