Poradnik

Poradnik w internecie

Co wpływa na wysokość ubezpieczenia samochodu

Napisane 21.12.2020 przez Aneta

Tagi: pieniądze, motoryzacja, porady,

Polecane: Wina sklep internetowy

9 rzeczy, które wpływają na wysokość kosztów ubezpieczenia samochodu


Wszyscy widzieliśmy mnóstwo reklam reklamujących najniższe stawki, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Następnie dostajesz wycenę i zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego moje stawki są tak wysokie?”


Okazuje się, że to, co płacisz za ubezpieczenie samochodu, nie jest takie samo dla wszystkich. Jest wiele czynników, które wpływają na wysokość ceny - niektóre z nich nie są pod Twoją kontrolą. Zapytaliśmy ekspertów  o opinie na temat tego, co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu. Oto, co mieli do powiedzenia:


Wypadki

Jeśli w przeszłości zdarzały Ci się wypadki, bilety i inne naruszenia przepisów, Twoje stawki prawdopodobnie będą wyższe. Oprócz jazdy wolniej i bezpieczniej możesz sprawdzić, czy Twój stan korzysta z systemu punktowego. Jeśli tak, czasami możesz wziąć udział w zajęciach, aby zmniejszyć liczbę punktów. Poza tym czas wytrąci te złe oceny z twojego rekordu jazdy, więc pamiętaj, aby skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby dostosować stawki tak, jak oni.


Jakim samochodem jeździsz i jak często

Ten czynnik może być trochę złapany na 22. Nowszy, droższy samochód kosztuje więcej ubezpieczenia ze względu na jego wartość. Jednak starszy, tańszy samochód stwarza większe ryzyko uszkodzenia w razie wypadku, ponieważ może być mniej bezpieczny. To, jak często jeździsz swoim samochodem, nowym lub starym, również ma znaczenie. Im więcej jesteś w drodze, tym większa szansa na wypadek. Jeśli jesteś na rynku dla swojego następnego samochodu, poszukaj czegoś o wysokich ocenach bezpieczeństwa i skromnej wartości.


Twoja historia ubezpieczenia

Anulowanie wcześniejszej polisy, nawet jeśli jest ona zawarta w innej firmie ubezpieczeniowej, może spowodować, że przyszłe polisy będą droższe. Kupując nową polisę, wyjaśnij swojemu agentowi powody anulowania i zobacz, czy byłby skłonny negocjować niższą składkę.


Gdzie mieszka Twój pojazd

Czy Twój samochód jest zaparkowany w strzeżonym garażu, w mieście o niskim wskaźniku przestępczości i mniejszej liczbie mieszkańców? Wtedy prawdopodobnie zapłacisz mniej niż ktoś, kto zaparkuje na ulicy w dużym mieście, które jest podatne na powodzie. Czynniki takie jak wskaźniki przestępczości, warunki pogodowe i liczba wypadków w okolicy mogą wpłynąć na wysokość składki na ubezpieczenie samochodu. Im mniejsze prawdopodobieństwo, że coś może się stać Twojemu samochodowi, tym niższa stawka.


Należy to wziąć pod uwagę przy przeprowadzce lub zakupie domu. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy jedna lokalizacja jest uważana za bardziej pożądaną niż inna, jeśli chodzi o mieszkanie lub garażowanie samochodu.Twój obecny wiek

Twój wiek jest zdecydowanie jedną z rzeczy, których nie możesz kontrolować. Najwyższe stawki uzyskują kierowcy poniżej 20 roku życia. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że nastolatki nie będą w stanie określić niebezpieczeństwa. Są też bardziej podatni na poważne błędy, które mogą prowadzić do śmiertelnych wypadków. Gdy osiągniesz swoje wczesne 20 lat, cena zacznie spadać. Stawki będą wtedy nadal spadać, a nawet osiągną dno w okolicach 50-tych lat. Mimo to stawki za ubezpieczenie samochodu często ponownie rosną w późniejszym okresie życia.


Chociaż nastolatki niewiele mogą zrobić, ale poczekać, niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki, jeśli nastolatek jest związany z polisą rodzica lub jeśli rodzice są długoletnimi klientami.Twoje inne polisy ubezpieczeniowe

Podobnie jak dostawcy internetu, firmy ubezpieczeniowe uwielbiają oferować pakiety. Jeśli posiadasz ubezpieczenie domu lub najemcy, ubezpieczenie na życie lub inne ubezpieczenie mienia w różnych firmach, możesz przegapić kilka dobrych ofert. Rozejrzyj się, ale zasady sprzedaży pakietowej często będą najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na wszystkich tych zasadach.


Twój udział własny

Im niższy udział własny, tym wyższa składka i na odwrót. Jeśli jesteś stosunkowo bezpiecznym kierowcą lub rzadko jeździsz, możesz zapłacić wyższą franszyzę, aby obniżyć składki.


Twój stan cywilny

Czy powinno mieć znaczenie, czy jesteś w związku małżeńskim, czy nie, jeśli chodzi o stawki ubezpieczenia? Nie, prawdopodobnie nie. Jednak firmy ubezpieczeniowe patrzą na liczby, a statystyki pokazują, że małżeństwa składają mniej roszczeń niż ich samotni, rozwiedzeni lub owdowiali.


Ponieważ oszczędzanie pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu prawdopodobnie nie jest najlepszym powodem do zawarcia małżeństwa, możesz rozważyć dodanie kolejnego pojazdu do swojej polisy, jeśli masz inny znaczący pojazd. Możesz również spojrzeć na połączenie ubezpieczenia ze zniżką dla właścicieli domów lub najemców.


Twoja ocena kredytowa

Słaby kredyt odbija się negatywnie na ubezpieczycielach. Na szczęście w niektórych stanach, takich jak Kalifornia i Michigan, wykorzystanie informacji kredytowej przy ustalaniu stawek ubezpieczenia samochodu jest ściśle ograniczone lub całkowicie zabronione. Pracując nad poprawą kredytu , zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy można zmienić stawki.

Polecane: Pozycjonowanie firma

Spłacanie pożyczki

Jak skutecznie spłacić pożyczkę ratalnąW tych niepewnych czasach nagłe, nieuniknione wydatki lub katastrofy finansowe są koszmarem. Zamiast mieć zero opcji, pożyczki ratalne pomagają w utrzymaniu równowagi i pozwalają na dokonywanie płatności w czasie.Według Leap Credit pożyczki ratalne online to „konkretna kwo

Czytaj więcej...

Losowy

Co wpływa na wysokość ubezpieczenia samochodu

9 rzeczy, które wpływają na wysokość kosztów ubezpieczenia samochoduWszyscy widzieliśmy mnóstwo reklam reklamujących najniższe stawki, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Następnie dostajesz wycenę i zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego moje stawki są tak wysokie?”Okazuje się, że to, co płacisz za ubezpiecz

Czytaj więcej...